בני עטרות

הזן הלבן, מוסקט אלכסנדרוני, גדל במושב בני עטרות בחלקת הבית של היקב .האדמה החרסיתית והכבדה עשירה מאד במינרלים ומתאימה לגידול ענבים מזנים ארומטיים דוגמת המוסקט.

הבציר מתבצע מאוחר מאד בעונה כאשר הענבים מצומקים והעלים כבר מתחילים לנשור, אז מגיע ריכוז הסוכרים והטעמים בענבים לשיאם. הכרם הוותיק ששורשיו נטועים מעל 40 שנים באדמת המושב מניב יבול נמוך אך איכותי ביותר.

כרם בן זמרה

הזנים האדומים שלנו, קברנה-סוביניון, מרלו ופטיט ורדו, נטועים בהרי הגליל העליון, בכרם בן זמרה. הגפנים נמצאות בגובה 860 מטר מעל פני הים. הטמפרטורות הקרירות בקיץ והאקלים המושלג של החורף מאפשרים הבשלה ארוכה ואיטית. דבר זה מאפשר התפתחות טבעית של טעמי פרי אדום עשיר. הקרקע הבזלתית עליה נטוע הכרם מאווררת ומנוקזת היטב. רק בקרקעות כאלה ניתן להגיע לשליטה מלאה במשטר המים וברמת הצימוח.

בכך ניתן להגיע ליבולים איכותיים במיוחד ולגפנים מאוזנות בעלות אשכולות עם גרגרים קטנים המניבים טעמים וצבעים מרוכזים. אנו מקפידים על יבול נמוך המאפשר לכל אשכול לקבל את מירב התזונה מהקרקע. המקצועיות והקפדנות של הכורם איצו הרשטיק המטפח את הכרם, מביאות את כל הפוטנציאל הזה לידי הגשמה בציר אחר בציר.

כפר תבור

כרמי הזנים הלבנים סוביניון-בלאן ושרדונה נטועים על אדמת הגיר של כפר תבור בגובה 180 מטר מעל פני הים .הרוח הצוננת הנושבת בחוזקה רוב שעות היום מאווררת ומונעת לחות שהיא האויב הגדול ביותר לענבים לבנים.

אזור זה הוא ייחודי לגידול סוביניון-בלאן ושרדונה מן האיכותיים בארץ והוא הגורם העיקרי המשפיע על עושר

הטעמים ביינות הללו. אבשלום קרניאל, הכורם המסור של חלקות כפר תבור, דואג להביא את הענבים לשיא בשלותם. תפקידינו, רק לשמור עליהם בדרכם לבקבוק.